שינוי דפוסי חשיבה

איך לשנות את המחשבות שלכם ובעקבותיהן את חייכם - שינוי דפוסי חשיבה

לעתים קרובות איננו מודעים עד כמה חזקות המחשבות שלנו יכולות להיות. אנו מרגישים משהו, נכנסים למצב רוח מסוים, מחשבה אחת גוררת אחרת ולפני שאנחנו מבינים מה קרה אנחנו מצויים בסערת רגשות שאין לנו מושג איך לצאת ממנה. המקור לכל זה הוא דפוסי החשיבה שלנו. אז מה ניתן לעשות?

משום שלמצער לא מלמדים אותנו כילדים שהמחשבות שלנו הן שיוצרות את הרגשות שלנו, מניעות את האמונות שלנו ומעצבות את חוויית חיינו, מה אם היינו יכולים לשנות את הדרך בה אנו חווים את החיים? מה אם היה בידינו הכח ליצור את חיינו במו ידינו?

רובנו הולכים במסלול שהתווה לנו ע"י התרבות, החברה, הציפיות של משפחתנו מאיתנו או הנסיבות. אנו מעריצים את הבודדים שנראה כי הרהיבו עוז בנפשם לעשות משהו שונה; שברו את הדפוס, פרצו את המסגרת. נראה שהם מנווטים את חייהם ולא החיים מנווטים אותם.

איך הם עושים זאת?
הם לא חכמים יותר, טובים יותר, ברי מזל יותר או בעלי הזדמנויות רבות משלנו. אז מה הופך אותם שונים? המחשבות שלהם!

הם החליטו להתמקד במצב כפי שהם רוצים שיהיה
ולא כפי שהוא כרגע. הם מתחילים לחשוב מחשבות חדשות ושונות. מחשבות שלא חשבו בעבר. מחשבות שאף אחד בסביבתם לא העז או הורשה לחשוב. המחשבות האלה מובילות לאפשרויות חדשות כאשר הם מדמיינים עתיד שונה מזה שהתווה להם.

הם מתחילים להתעסק במה שאפשרי.
הם פתוחים למשהו גדול יותר, טוב יותר ומספק יותר מהחיים. וכאשר הם מעסיקים את עצמם בחשיבת מחשבות שתומכות באפשרויות הללו הם מתחילים לעשות צעדים בכיוון הרצוי להם. צעד אחד מוביל לצעד נוסף ובמהרה הם יוצרים חוויה חדשה. חוויה שבה הם רוצים.

כך משנים את החיים. כך מגשימים מטרות. לא על ידי משאלות שאנו משכנעים את עצמנו שלא יכולות להתגשם. באמצעות חשיבה. באמצעות בחירה במחשבות חדשות. באמצעות שחרור של מחשבות מגבילות.

מה הן מחשבות מגבילות?

המחשבות שמשאירות אותך במקום, במקום בו היית תמיד, ששומרות על הסטטוס קוו. מחשבות הנובעות מהאמונות של אנשים סביבנו לגבי מה אפשרי או מותר ומה לא.

לעיתים אנו חושבים על אמונה כחזקה מאיתנו. אמונה היא רק מחשבה שאנו ממשיכים לחשוב. אתם יכולים לשנות את מה שאתם חושבים עליו.

איך? על ידי שימת לב למחשבות היוצרות את חייכם היום:

התחילו מלכתוב את מחשבותיכם בתחום חיים שהייתם רוצים לשנות.

שאלו את עצמכם "מה המחשבות שלי בעניין זה? ערכו רשימה של כל מחשבה שיש לכם בנושא. כל הסיבות מדוע המצב יכול או לא יכול להשתנות. מה ששמעתם על נושא זה כילדים. מה נוטה לחשוב על זה הקהילה בה אתם חיים או הדת אליה אתם משתייכים?

בחנו כל אחת מהמחשבות שרשמתם והתחילו לשאול שאלות.

שאלו את עצמכם: איך אתם יודעים שהמחשבה הזו נכונה? מה אם היא לא נכונה עבורכם? מאיפה המחשבה הזו באה? האם זה מה שאתם מאמינים בו או מה שחונכתם להאמין בו? ובסופו של דבר – האם המחשבה הזו עדיין משרתת אתכם ואת החיים בהם אתם רוצים?

צרו רשימה של מחשבות חדשות.

כתבו מה הייתם רוצים לחוות? במה עליכם להאמין על מנת לחוות זאת? שאלו "מה אם" על כל מחשבה חיובית. במקום להניח מיידית שזה לא אפשרי או שאינכם יכולים לעשות זאת נסו לשאול את עצמכם "מה אם זה אפשרי"? "מה אם זה היה קורה בקלות"?

שימו לב איך המחשבות שלכם גורמות לכם להרגיש.

האם המחשבה מעצימה אתכם ומדרבנת אתכם? האם היא גורמת לכם להרגיש קלילים או כבדים? מחשבות שמרגישות טוב ועושות לכם תחושה נעימה הן המחשבות שמחיות אתכם.

התרכזו במה שאתם רוצים להשיג במקום במה שאתם מנסים להמנע ממנו.

דמיינו זאת בדיוק כפי שהייתם רוצים שזה יקרה. דמיינו זאת במשך 5 דקות כל יום. שימו לב למחשבות המגבילות ומתי הן עולות. אמרו להן "תודה אבל לא תודה" ובחרו מחשבה שמקדמת אתכם במקומן.

תפעלו. כל צעד קטן בכיוון הרצוי לכם חשוב.

שימו לב להזדמנויות שצצות אך אל תחכו שמישהו אחר יספק לכם אותן. אתם משתתפים פעילים ביצירת חייכם. לא הייתם מצפים מסיפור שיכתוב את עצמו מבלי שתקלידו אותו, נכון? לא הייתם מצפים מציור שיופיע לפתע על הקנבס מבלי שציירתם אותו. החיים פועלים באותו אופן בדיוק. החיים לא עובדים אם אתם לא עושים את העבודה. תתמקדו ביעדים שלכם והתחילו לפעול על מנת להגשימם צעד אחר צעד. האמינו בדרככם.

המחשבות הישנות שלכם לא ייעלמו.

הן ירימו את ראשן מידי פעם משום שהן נוצרו מלכתחילה במטרה להגן עליכם ושינוי נתפס כאיום. זה נורמאלי לחוש התנגדות. המחשבות וההרגלים הישנים שלנו כל כך מושרשים בנו וחזרנו עליהם כל כך הרבה פעמים עד שהם עולים בנו באופן אוטומטי כמעט. המשיכו להחליף אותם במחשבות שתומכות בחוויית החיים שאתם רוצים עבור עצמכם. המשיכו לבחור במחשבות והאמונות החדשות שלכם וצרו הרגלים שיחליפו את ההרגלים הקיימים.

אל תשקעו באיך שהדברים מתנהלים כרגע או בעובדה שאתם עדיין לא איפה שהייתם רוצים להיות.

למחשבות יש רטט ואנרגיה והן מושכות אליהן רטט אנרגטי דומה. זו הסיבה בגללה נוהגים לומר שצרות באות בצרורות, מחשבה רעה מביאה איתה מחשבות רעות נוספות. אנחנו למעשה נסחפים למערבולת. עצרו את הסחף באמצעות בחירת מחשבה חדשה ומעודדת יותר על המצב.

האם התהליך הזה דורש קצת השקעה מצידכם? כן, אבל השקעה בדברים שחשובים לכם נעימה הרבה יותר מהשקעה בשגרה שאתם לא מרוצים ממנה. שינוי דפוסי חשיבה יכול להוות פתח לעולם שלם של אפשרויות ותפיסת חיים חדשה ומלהיבה.

קבלו במתנה את אוצר הטיפים שלי בנושאי כושר, תזונה חיטוב הגוף וגישה מחזקת ומעצימה.

[fbcomments]

הצטרפו אלינו בפייסבוק

טוב לי בגופי

צרו קשר

תקנון אתר ופרטיות
אתר: נמרוד אלישר

כל הזכויות שמורות 2017 ©
לטוב לי בגופי- ניר הדס.